تماس با ما
Michelle

شماره تلفن : 008615627936002

WhatsApp : +008615627936002

استخراج بیت کوین علی رغم ممنوعیت جدید در مغولستان داخلی ، در چین هنوز هم عظیم است

July 3, 2021

از سال 2017 ، دولت چین مقررات بسیاری را وضع کرده است که زندگی را برای معدنچیان بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه دشوار کرده است.اما آنها سرباز می کنند و به نظر می رسند که موفق می شوند.

 

حدود 60٪ از کل بیت کوین های در حال گردش جهان در چین استخراج شده اند.طبق گفته Gieno Miao ، بنیانگذار شرکت پرداخت رمزنگاریکوانتیکس، مشاور به بانک دیجیتال آسیا، و مالک سابق حدود 50 ماشین استخراج بیت کوین در چین.میائو به SupChina گفت که معدنچیان چینی تا سال 2018 حدود 85 تا 95 درصد بیت کوین جهان را تولید کرده اند.

اما از آن زمان به بعد ، در مواجهه با مقررات شدیدتر دولت ، این صنعت منعقد شد و ضربه تازه ای به آن وارد شد: دولت استانی مغولستان داخلی صادر شده (به زبان چینی) پیش نویس اقدامات برای "تمیز کردن و خاموش کردن" کلیه عملیات استخراج ارزهای رمزپایه تا پایان آوریل 2021.

این قوانین جدید به طور خاص برای رمزنگاری هدفمند نیستند: این قوانین برای مهار همه صنایع پر مصرف انرژی است (مغولستان داخلی بود تنها استانی که در بررسی میزان مصرف انرژی توسط دولت مرکزی شکست خوردسال گذشته)جدا از استخراج رمزنگاری ، آنها تولید PVC ، فولاد ، کک و متانول را نیز محدود می کنند.اما سرکوب انرژی در مغولستان داخلی مشکل دیگری را برای استخراج کنندگان رمزنگاری چین ایجاد کرده است ، زیرا آنها به دلیل برق ارزان تولید شده با استفاده از ذغال سنگ استخراج محلی ، فعالیت خود را در این استان راه اندازی می کنند.و استخراج کنندگان به برق زیادی احتیاج دارند: طبق اقتصاد بیت کوین سالانه بیشتر از کل آرژانتین از برق استفاده می کندتجزیه و تحلیل توسط محققان در دانشگاه کمبریج.

استخراج کنندگان رمزنگاری چینی هنوز هم می توانند برق ارزان پیدا کنند ، بخشی از آن از طریق نیروگاه های برق در سیچوان و یوننان است ، اما آنها با چالش های بسیاری دیگر روبرو هستند ، بیشتر مربوط به مقررات دولتی و وضعیت قانونی نامشخص.

کنترل دولت به طور شگفت انگیزی اخیر است: از زمان اختراع بیت کوین در سال 2009 تا سال 2016 ، دولت چین به هیچ وجه مقررات رمزنگاری را تنظیم نکرد و اقتصاد پر رونق بیت کوین در چین آغاز شد ، از جمله استخراج ، ICO (پیشنهادات اولیه سکه) ، کیف پول های آنلاین و مبادلات ارز رمزنگاری شده.در سال 2016 ، SupChinaبا یک معدنچی بیت کوین در کوههای سیچوان مصاحبه کرد که گفت که دولت هنوز "نگرش صریح و روشنی نسبت به بیت کوین و صنعت به طور کلی" ندارد.

اما بعداً در سال 2017 ، دولت شروع به فشار بر مبادلات ارزهای رمزنگاری شده ، ممنوعیت ICO و بررسی دقیق همه مشاغل و معاملات ارزهای رمزپایه کرد.تا پایان سال 2017 ، برخی از بازارهای سفته بازی به حساب می آیند90٪ از معاملات جهانی بیت کوین "خفه" شد.

علاوه بر این ، دولت شرکت های چینی را تشویق و تشویق کرده است تا فناوری بلاکچین را که پایه و اساس بیت کوین است ، توسعه دهند.دولت همچنین در آزمایشات خود از بلاکچین استفاده می کندیوان دیجیتال، و دولت های محلی مختلف استخراج بیت کوین را به عنوان راهی برای جذب سرمایه گذاری و ایجاد شغل تشویق کرده اند.

افرادی در صنعت رمزنگاری مانند Gieno Miao ، معدنچی سابق و کارآفرین رمزنگاری ، همچنان صعودی باقی مانده اند.موج های اخیر قیمت بیت کوین - تقریباً 54،500 دلار است که این قطعه منتشر شده است ، تقریبا 10 هزار دلار برای خرید یک سکه در 9 سپتامبر سال 2020 - باعث یک شیدایی جدید برای ارزهای رمزپایه و تمام صنایعی که به آنها خدمت می کنند می شود که استطراحی کردن بودجه نهادی از شرکتهای بزرگ فهرست شده و همچنین سرمایه گذاران کوچک تر.

رونق جدید علی رغم وضعیت حقوقی تیره

با این حال ، وضعیت حقوقی کل صنعت رمزنگاری هنوز نامشخص است.مبادلات رمزنگاری و ICO مستقر در چین به وضوح ممنوع است ، اما بسیاری از بخشهای دیگر صنعت از جمله استخراج معادن مشمول مشوق و ضدعفونی کننده توسط سازمانهای دولت محلی و مرکزی هستند.

SupChina نتوانست به کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین برای اظهار نظر در مورد وضعیت حقوقی ارزهای رمزپایه و نگرش دولت نسبت به استخراج آن در چین برسد ، اما رویترز می گویدکه افزایش اخیر قیمت بیت کوین "تنظیم کننده ها را نسبت به خطرات مالی و خروج سرمایه به عنوان افزایش ناپایداری هشدار داده است."

بنابراین صنعت رمزنگاری چین چگونه به نظارت مجدد دولت پاسخ خواهد داد؟به طور خاص ، آیا استخراج کنندگان بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه در چین قادر به ادامه تجارت خواهند بود؟

چه کسی رمزنگاری را در چین استخراج می کند؟

بیش از 100000 معدنچی در چین وجود دارد ، با توجه به اخبار سوهو(به زبان چینی).بیشتر معدنچیان اکنون بازیکنان بزرگی هستند ، یا صاحب کارخانه های کامل مملو از رایانه های استخراج هستند ، یا ماشین آلات خریداری می کنند و سپس آنها را به کارخانه ها جهت نگهداری و نگهداری قرارداد می دهند.معدن کاران خانگی و تجاری کوچک تعداد کمی هستند.

ماشین آلات در کارخانه ها معمولاً به استخرهای استخراج متصل می شوند که به معدنچیان اجازه می دهد منابع محاسباتی خود را برای کارآیی بیشتر استخراج به کار گیرند.چهار استخر از پنج استخر بزرگ چینی هستند:استخر F2، پولین، استخر Ant، و استخر Huobi.این چهار استخر استخراج با هم ، بیش از 50٪ از قدرت پردازش بیت کوین در جهان را در 12 ماه گذشته تأمین کرده اند.

تا همین اواخر ، بیشتر معادن و استخرهای چینی تحت کنترل افرادی بودند که جینو میائو آنها را "پیشکسوتان جامعه بیت کوین که سالهاست در این تجارت فعالیت می کنند" توصیف می کرد.اما از اواخر سال 2018 ، طبق گفته مایو ، استخراج از طریق بازیگران مالی سنتی ، از جمله شرکت های دولتی چینی (SOE) ، جذب سرمایه را آغاز کرد.با این حال ، بسیاری از بازار پس از مارس 2020 ، زمانی که COVID-19 به یک بیماری همه گیر تبدیل شد و قیمت بیت کوین کاهش یافت ، از بازار خارج شدند.

میائو دلیل اصلی این ناکامی ها را عجیب بیگانگان عجله در صنعت معدن بدون درک بیت کوین یا برنامه های بلند مدت برای سرمایه گذاری های خود دانست.با این وجود ، در چین و در سراسر جهان ، ارزهای رمزپایه و بلاکچین به سمت احترام گذاشتن حرکت می کنند و بازیکنان مالی مستقر نیز وارد بازی می شوند.

اما استخراج هنوز نیاز به شلوغی زیادی دارد.

کارگران معدن باید مایل به قطع معاملات باشند

رایانه های مورد نیاز برای استخراج رمزنگاری - سکوهای استخراج - دارای فناوری های قدرتمند و گران قیمتی هستند که معمولاً واحدهای پردازش گرافیک (GPU) یا مدارهای مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) هستند.بازیکنان بزرگ به صدها ماشین آلات استخراج معدن نیاز دارند ، به گونه ای که تقاضای آنها به حدی است که مشتریان می توانند به لیست های انتظار بپیوندند تا واجد شرایط خرید باشند.

عمده تولید کنندگان ماشین های استخراج در چین شامل Bitmain ، Canaan Creative ، Ebang و WhatsMiner هستند.Bitmainمی گویداین "میلیاردها ASIC حمل کرده است که 75٪ از بازار جهانی را تشکیل می دهد."Canaan Creative در سال 2019 در Nasdaq لیست شده است و با توجه به این که در سال مالی 2019 درآمد خالص 204.3 میلیون دلار کسب کرده است.بایگانی SEC.کنعان خلاق بودگزارش شده در پایان سال 2019 22٪ سهم بازار از تمام ماشین های استخراج ASIC را داشته باشید اولین بار در Nasdaq در ژوئن 2020 برگزار شد، گزارش 109.1 میلیون دلار درآمد در سال 2019 با توجه به آن بایگانی SEC.

طبق گفته مایو ، چین تقریباً تولید ماشین های استخراج را در انحصار خود درآورده است ، اما این تراشه به تراشه های ASIC شرکت هایی مانند شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان (TSMC) و سامسونگ متکی است.

تقاضا در حال حاضر به قدری زیاد است که حدود نیم سال زمان انتظار وجود دارد ، اما بسیاری از پیشکسوتان چینی بیت کوین می دانند که چگونه از روابط اجتماعی خود استفاده کنند ، که بعضاً با پرداخت هزینه های اضافی به آنها انگیزه داده می شود تا صف ها را پر کنند.میائو می گوید برخی از کارگران معدن 80 درصد بالاتر از قیمت های ذکر شده پرداخت کرده اند تا ماشین های خود را زودتر تهیه کنند و قیمت GPU ها در هفته های قبل از آخرین جشنواره بهار از حدود 4000 یوان (600 دلار) به 12000 یوان (1850 دلار) رسیده است. ماه(در امریکا،محصولات GPU در حال حاضر به قیمت 271 تا 2،379 دلار فروخته می شوند.)

دستگاه های استخراج بیت کوین در استان سیچوان در سال 2016. عکس ارائه شده توسط SupChina توسط منبعی که خواست نامش فاش نشود.

قبض های برق یکی دیگر از چالش های عمده معدن کاران است.

یک دستگاه با سرعت بالا 3.5 کیلووات ساعت برق در یک ساعت مصرف می کند و بیش از 2000 کیلووات ساعت در یک ماه مصرف می کند ، که طبق گفته مصرف برق یک خانواده چینی معمولی به مدت نیم سال است. اخبار سوهو(به زبان چینی).دونگ وو ، مدیر شرکتی که معادن Bitcoin ، Ethereum و Filecoin را استخراج می کند ، به SupChina گفت که برق بزرگترین هزینه او است.میائو با قرار دادن برخی اعداد روی آن گفت که برخی از کارخانه ها ماهیانه چندین میلیون دلار آب میوه می پردازند.اما هزینه آن ارزش آن را دارد: یک کارخانه بزرگ می تواند حدود 200 بیت کوین در روز استخراج کند - از 9 مارس با بیش از 50 هزار دلار سکه ، یعنی حدود 10 میلیون دلار.برای کار یک روزه بد نیست.

مانع نهایی که معدنچیان رمزنگاری چینی باید از آن عبور کنند: وقتی دولت مبادلات ارز رمزنگاری شده چینی را از کار خارج کرد ، خرید قانونی یا فروش پول مجازی با یوان مشکل شد. بنابراین دارندگان رمزنگاری چینی اگر می خواهند سکه های خود را با یوان از طریق بازارهای فرابورس خارج از بازار خارج از چین مبادله کنند ، مجبورند برخی از تجارت خود را در خارج از کشور انجام دهند.این شاملهووبی و بینانس - هر دو در چین تاسیس شده اند اما اکنون دارای پایگاه حقوقی در ایالات متحده و سایر کشورها و شرکت های فاقد اتصال چین هستند Coinbase.مشخص نیست که قوانین چین چگونه می تواند در آینده بر چنین معاملات تأثیر بگذارد.

دولت چین به وضوح می خواهد کنترل دقیق بر همه جنبه های ارزهای رمزنگاری شده ، از مصرف انرژی آنها تا خطر احتمالی آنها برای سیستم مالی ، حفظ کند.اما پیشکسوت رمزنگاری Gieno Miao اصرار داشت که دولت هنوز هم به طور کلی مثبت است و سه مکان را که از آنها پشتیبانی می کند ذکر کرد: استانهای یوننان و سیچوان و شهر هانگزو.میائو گفت که هانگزو صنایع معدنی خاص خود را ندارد ، اما دولت هانگزو پول و زمینی را به کنعان خلاق داده است.روزنامه نگار چینی کالین وو ، کهدر WuBlockchain می نویسد (به زبان چینی) ، به SupChina گفت که دولت نه از صنعت معدن رمزنگاری در سطح ملی حمایت و نه سرکوب می کند ، اما برخی از دولت های شهرستان و شهرستان در صورت ایجاد شغل و رشد اقتصاد محلی از آن حمایت می کنند.

ماینرهای رمزپایه چینی چقدر پول می گیرند؟

اطلاعات عمومی بسیار کمی در مورد امور مالی شرکتهای معدنی چینی در دسترس است.یکی از صاحبان صنایع در مورد افرادی که سالانه 500 میلیون یوان (77.3 میلیون دلار) از سرمایه گذاری اولیه 20 میلیون یوان (3.1 میلیون دلار) در یک کارخانه برای استخراج بیت کوین و اتریوم در پایان سال 2019 می گیرند ، صحبت کرد. خبرگزاری دولتی شینهوا در سال 2018گزارش شده (به زبان چینی) که معدن کاران از دو ماه فعالیت خود تا 70 میلیون یوان (10.8 میلیون دلار) درآمد داشتند.

مشخص نیست که این اعداد چقدر نمایندگی دارند.اما به گفته میائو ، پول کافی در اطراف اکوسیستم رمزنگاری در چین شناور است تا بتواند شبکه مشاورانی را تغذیه کند که ظاهراً می توانند با انتقال اطلاعاتی که از "غذا خوردن با خودی ها" می گیرند 10 تا 15 هزار دلار در ماه درآمد کسب کنند.

همچنین اطمینان کافی از آینده رمزنگاری در چین وجود دارد تا معدنچیان امیدوار در تجارت حفظ کنند.مایو انتظار دارد که قیمت بیت کوین در دراز مدت - تا سقوط موقت - تا 200000 یا 300،000 دلار افزایش یابد.دونگ وو روی 500000 دلار یا بیشتر شرط می بندد.

تقریباً در مورد هر محصول روی زمین ، تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد ، تولیدکنندگان چینی برای رفع آن قدم برمی دارند.استخراج رمزنگاری چین برای ماندن در اینجا است.